Tipy a rady

 Tipy a rady

 

 • 1. Jak letět?

 • 2. Doprava po ostrově autobusem

 • 3. Levné výběry v bankomatu

 • 4. Kde je vhodné místo na kempování?

 • 5. Pozor na zloděje

 • 6. Radary na co si dát pozor při řízení

 • 7. Československá restaurace

 • 8. Kde nakupovat potraviny? - lokální trhy

 • 9. Nejnavštěvovanější pláže

 • 10. Nejlevnější ubytování pro rodiny

 • 11. Koupě a pronájmy nemovitostí 

 • 12. NIE

 • 13. Počasí na Tenerife

 

1. Jak se jednoduše a levně dostat na Tenerife? 


Chtěli by jste letět na ostrov Tenerife, ale nevíte si rady s letenkou?

A) Zpáteční letenku z Prahy seženete za cca 5000,- Kč doba letu je 4-5 hodin, v ceně je odbavené zavazadlo do 23 kg a příruční zavazadlo.
Z Prahy létají přímo na Tenerife dvě společnosti Smartwings - Canaria Travel a to v pondělí a v pátek.

B) Pak je tady levnější varianta a tou je, že poletíte s jedním přestupem. Zpáteční letenka vyjde zhruba na 2000-4000,-Kč ovšem pouze s příručním zavazadlem. 
Letět můžete z Prahy, Vídně, Krakowa, Waršavy, Bratislavy, Berlína...s přestupem přes další evropské letiště, to ovšem neznamená, že z těchto měst nelze zakoupit i přímý let na Tenerife.
Pokud poletíte s přestupem doba letu bude 7-10 hodin a v ceně je standartně pouze příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo 20-25 kg se platí zvlášť. 
Pokud letíte s přestupem doporučuji vzít si pouze příruční zavazadlo, usnadní Vám to komplikace s odbavením a ušetříte tím spoustu času. Jestliže potřebujete i další odbavené zavazadlo doporučuji letět přímým letem z Prahy.

Nevíte si rady kde si letenku objednat? Rádi Vám ji objednáme. Pro kalkulaci nám stačí napsat tyto potřebné údaje:
-termín
-počet osob
-odkud chcete letět?
-jaká si berete zavazadla?
Takto zpracovaný mail pošlete na adresu: [email protected] 

 

1.1 Letíte úplně poprvé? 


Letíte poprvé a bojíte se přestupu v cizím městě? Žádný strach je to jako přestupovat z vlaku na vlak. Pro pohodlný přestup Vám stačí znát pár anglických slovíček: odlet-departure a východ-exit.
Na všech letištích je to přehledně popsané různými ukazately. Další v čem je třeba se vyznat je tabule s odlety a přílety na nich totiž naleznete z jakého terminálu a nástupiště-gate vám to letí.
Pak už jen stačí sledovat ukazatele s číslem nástupiště-gate. Nejduležitejší je ověřit si předem, že jste na správném terminálu, každé letiště má zpravidla více terminálů, které jsou od sebe vzdálené. 
Pokud jste na jiném terminálu nepanikařte vždy je tam zajištěna hromadná doprava, kterou se tam pohodlně dostanete stačí jen sledovat ukazatele. 


1.2 Odbavení  


Před každým letem ať už z Prahy nebo z Tenerife se musíte odbavit. Nejrychlejší je online odbavení, to si uděláte pohodlně z domova. Online odbavení funguje většinou 24 hodin před odletem.
Online odbavení je vhodné hlavně pro cestující, kteří cestují pouze s příručním zavazadlem, protože se na letišti nemusí zdržovat a zrovna jdou do kontrolní zóny. 
-První co je třeba udělat: Najděte si stránku Vaší letecké společnosti a přihlaste se, nebo zvolte číslo letu...
-Druhá možnost je, že se odbavíte až na letišti, musíte ale být na letišti o něco dříve cca 1,5 až 2 hodiny před odletem.
Na každém letišti hned ve vstupní hale najdete místo kde Vás odbaví, stačí znát jméno svého dopravce a na světelné tabuli si najdete Váš let, dopravce a číslo odbaviště. 

 

 2. Doprava po ostrově 
 

Nejlevnější dopravou na Tenerife je bezkonkurenčně půjčení auta, pokud ovšem necestujete sám. Další možnost je autostop, ale turisté málokdy stopařům zastaví.
   Další možností je autobus, jezdí zde jediná autobusová společnost Titsa. Doporučujeme si za 2 Eura zakoupit kartu na autobus, kterou koupíte na každém větším autobusovém nádraží (Costa Adeje, Los Cristianos, Santa Cruz...)
   Kartu si jednoduše nabijete na přepážce a u řidiče si pouze odpípnete, hlavní výhodou této karty je, že jezdíte téměř za poloviční cenu než bez karty, takže investice 2 Euro se Vám vrátí hned při první jízdě.

    

   3. Výběry z bankomatů  


Dejte si velký pozor při výběrech z bankomatů. Pokud máte českou platební kartu a chcete si vybrat hotovost, postupujte podobně jako u českého bankomatu s jedním podstatným rozdílem. 
   Bankomat Vám na konci transakce nabídne jestli si chcete vybrat v CZK nebo v Eurech vždy volte Eura! Pokud by jste zvolili CZK bankomat Vás okrade! V praxi to je třeba místo kurzu 25 Kč za 1 Euro Vám dá bankomat Kurz 28, což může být velký rozníl v konečné sumě třeba i pár stovek korun. Takže vždy když se Vás bankomat nebo platební terminál zeptá? Vždy volit Eura!


 

     4. Kde kempovat 


Je zde spoustu míst kde lidé kempují celoročně, takže se nemusíte bát stanovat téměř kdekoli. Jistotu a zázemí na kempování najdete v těchto kempech (viz mapa). Některé kempy jsou zdarma a mají grily, vodu, záchody.
   5. Pozor na zloděje
 

 

Pozor si dejte hlavně na pláži a v přilehlých barech. Nikdy si nenechávejte viditelné věci v autě. Nebyli by jste první ani poslední komu rozbili okénko a vykradli je. Ideálně nenechávat věci v autě vůbec, nebo je dejte do kufru kde nebudou z venčí vidět. 

 

   6. Radary na co si dát pozor při řízení 


radary Tenerife s českým průvodcem

   7. Československá restaurace 


Na ostrově se nachází česká restaurace Orange Cafe, kde si můžete přímo u pláže vychutnat vychlazenou točenou Plzeň. V nabídce jsou i místní Tapas speciality: Kravety na česneku, mušle, chobotnice, čerstvé ryby, paella, kanárské brambory a mnoho dalšího. Dáte si zde i pizzu, hamburger a v neposlední řadě samozřejmě české klasiky jako: smažený sýr, svíčkovou, guláš nebo vepřové výpečky. To vše je podtrženo příjemným a samozřejmě ryze českým personálem.

    

    8. Kde nakupovat potraviny? 
 

Pokud chcete udělat velký nákup potravin volte určitě velký obchodní dům. Pravidlem bývá, čím dále od pláže tím levněji nakoupíte. Najdete zde třeba i známe řetězce jako je Lídl nebo Makro.
    Na ostrově můžete navštívit i lokální trhy, které jsou plné čerstvých surovin. Nakoupíte zde velice levně: zeleninu, ovoce, maso, ryby, víno a další lokální speciality.
    Trhy se konají převážně v sobotu dopoledne v každém větším městě.     
  
 
  9. Písečné pláže Tenerife 


Na Tenerife je spousta krásných písečných pláží. Za návštěvu určitě stojí tyto pláže: 

Playa de Las Teresitas 

Pláž je dlouhá 1,6 km a leží nedaleko vesnice San Andrés pouhých 7 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife v severní části ostrova, v oblasti pohoří Anaga. Je zde dovezený žluto-zlatý písek ze Sahary.

Playa de Troya 

Pláž de Troya se nachází v turistickém centru Tenerife nedaleko města Los Cristianos. Tato pláž sousedí s jednou z nejoblíbenějších pláží pro surfování Playa de Las Américas.

Playa Jardín  

Pláž je dlouhá 600 metrů a nachází se na severu ostrova v historickém městě Puerto de la Cruz. Na pláži je černý Tenerifský písek a občas jsou zde velké vlny.

Playa El Duque 

Pláž se nachází v Costa Adeje, je zde nádherný výhled na okolní hory a skály, naleznete zde opět dovezený žluto-zlatý písek ze Sahary. 

Playa de las Vistas  

Pláž se náchází v turistickém centru Los Cristianos a jde velice pozvolný vstup do vody a žlutý písek.

 

10. Nejlevnější ubytování pro rodiny 

Na našich stránkách najdete apartmány na krátkodobý pronájem, ovšem máme jich v nabídce daleko více. Pro dostupnost a aktuální ceny napište na náš email: [email protected] rádi a rychle Vám odpovíme.

 

   11. Koupě a pronájmy nemovitostí 


Kdo byl někdy na Tenerife, určitě ho také napadlo pořídit si na ostrově vlastní nemovitost. Pokud máte zájem můžeme Vám s tím pomoci, ať už chcete apartmán, dům nebo pozemek.

Rádi Vám odpovíme na základní otázky, co se koupě nebo pronájmu týče. Dokážeme také pomoci s pronájmem nemovitosti, pokud zamýšlíte nemovitost krátkodobě pronajímat, zajistíme Vám správcovské služby jako: transfer z letiště, ubytování hostů, úklid, opravy, a samozřejmě rezervace. V současné době je možné, zařídit licenci na tento druh podnikání, kterou budete potřebovat pokud chcete nemovitost pronajímat legálně. 

Pro samotnou koupi máme na ostrově zkušeného a spolehlivého realitního makléře, který zajistí veškerou dokumentaci ve Španělštině, takže se nemusíte obávat, žádného nedorozumění pokud nemluvíte Španělsky.    12. Chcete zde pracovat, koupit nebo pronajmout nemovitost? Budete potřebovat: NIE 

 

Vyřídit si NIE není zrovna jednoduché, ale bez něj se na ostrově dlouhodobě neobejdete! 

Přijeli jste na Kanárské ostrovy a potřebujete si zařídit NIE?

Ať už potřebujete bílé nebo zelené NIE rádi vám ho pomůžeme zařídit.
Pro správný průběh budete potřebovat připravit si informace předem, aby jste mohli předvyplnit formuláře a nestrávili jste na úřadě celý den.

 

Bílé NIE

Co budete potřebovat před návštěvou úřadu?

Domluvte si předem schůzku přes e-mail cizinecké policie.
10 Euro poplatek za vyřízení, který se musí zaplatit předem v bance.

Při samotné návštěvě úřadu budete potřebovat:

Pas
Potvrzení z banky o zaplacení poplatku
Kopii vašeho pasu
Vyplněný formulář 790 

Vyplněná formulář X-15

 

Zelené NIE

Co budeme potřebovat před návštěvou úřadu?

Kopii vašeho pasu
cca 12 Euro poplatek za vyřízení, který se musí zaplatit v bance.

Při samotné návštěvě úřadu budete potřebovat:
Pas
Kopii vašeho pasu
Kopii bílého NIE
Potvrzení o trvalém pobytu na Kanárských ostrovech
Pracovní smlouvu
Vyplněné formulář
 

 

Může se Vám stát, že Vás s úřadu vyhodí protože nemáte domluvenou schůzku! Ideální je si ji sjednat předem, aby jste se vyhnuli nepříjemnostem. 

 

 13. Počasí na ostrově Tenerife 

 

Kanárským ostrovům se přezdívá ostrovy věčného jara, jinak tomu není ani zde na Tenerife. Například na jihu ostrova nespadne teploměr po celý rok pod 20°C a to platí i pro teplotu Atlantického oceánu. Pokud chcete ovšem po ostrově cestovat a vydáte se například na Teide tak počítejte, že Vám bude na hoře zima. Teplota se tam pohybuje okolo nuly a v zimě tam občas i nasněží bílá čepice, kterou je vydět téměř s celého ostrova. Kdo se chystá na dovolenou na sever ostrova Tenerife, musí se připravit na teploty o dost nižší a rovněž se připravit na to, že tady také může často pršet. O sever ostrova se totiž zastavují mraky plné vody a věčinou se tam také vyprší. Kdo má rád sluníčko ať raději vyrazí na jih ostrova a na sever si s námi udělá výlet.
 

 


Vše pro Vaši dovolenou na jednom místě.

Auto - Ubytování - Výlety  

 

Užijte si dovolenou v roce 2023 

Rychlé vyhledávání
Facebook
Poslední navštívené produkty
 • Doposud jste žádný produkt nenavštívil(a).
 
© Tenerife po Česku. S průvodcem po ostrově.