Teide, nejvyšší hora Kanárských ostrovů

Teide je nejvyšší hora Kanárských ostrovů i celého Španělska, nachází na ostrově Tenerife. Její nazev Pico el Teide lze přeložit jako "zasněžená hora". Název je samozřejmě trefný protože část roku je vrchol sopky zasněžený. Sopka je silným magnetem jak pro milovníky turistiky tak přírody. Pokud jste nebo se chystáte na Tenerife její navštěva je snad nutností.

 

teide kanarske ostrovy nejvyssi hora tenerife

Jedinečnost přírodní krajiny v okolí sopky samozřejmě neušla ochráncům, proto byla vyhlášena národním parkem a dokonce je zapsána i na seznamu UNESCO. Sopečné kužely a lávové proudy vytvořily překrásné barevné scenérie. Pohled od bizarní skalních útvarů Roques de García na vrchol sopky patří k tomu nejlepšímu, co jsme kdy viděli. Při průjezdu vyprahlou sopečnou pustinou jsme si s pokorou uvědomili, jak nicotné jsou aktivity člověka ve srovnání se sílou přírody.

   

 

Dostupnost:

 
 • Tenerife křížem krážem

  Tenerife křížem krážem
  Tenerife křížem krážem

  Chcete za jeden den poznat ostrov? I to je možné, lze navštívit pár nádherných míst za jeden den autem. Český průvodce se vám celý den bude věnovat a celý ostrov vám ukáže.

  Na dotaz
 • Výlet na Pico del Teide - lanovkou

  Výlet na Pico del Teide - lanovkou
  Výlet na Pico del Teide - lanovkou

  Zažijte 360 stupňový výhled na ostrov Tenerife z nejvyšší hory Španělska Pico del Teide. Výlet lanovkou na nejvyšší horu Španělska Pico del Teide. Dopravíme vás na parkoviště a zajistíme vám vývoz lanovkou do 3555 m. n. m., cestou Vám ukážeme další zajímavé místa v národním parku. 

  Na dotaz
 
 
 


Vše pro Vaši dovolenou na jednom místě.

Auto - Ubytování - Výlety  

 

Užijte si dovolenou v roce 2023 

Rychlé vyhledávání
Facebook
Poslední navštívené produkty
 • Doposud jste žádný produkt nenavštívil(a).
 
© Tenerife po Česku. S průvodcem po ostrově.